"BUDOWA SKATEPARKU W CHEŁMNIE" Współautor projektu: Izabela Tomczak
Statystyki
Oddano ogółem
głosów
913
Płeć
Mężczyźni
0
Kobiety
0
W formie
Pisemnej
30
Elektronicznej
883
Dane podstawowe
Numer nadany po weryfikacji 13
Opis projektu Skatepark jest wyczekiwanym elementem infrastruktury miasta wśród dzieci i młodzieży w Chełmnie. Założeniem projektu jest zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni oraz spędzanie przez dzieci i młodzież czasu na świeżym powietrzu, budowanie wzajemnych relacji z rówieśnikami i wzmocnienie zainteresowań sportem. Część młodzieży ze względu na brak opisywanego miejsca skupia się w miejscach bardzo niebezpiecznych aby trenować ten sport. Są to głównie parkingi oraz drogi dostaw m.in. obok sklepu NETTO, dawnego POLOMARKETU. Są to miejsca groźne ze względu na ruch samochodowy. Ważne, aby dzieci miały bezpieczne miejsce do uprawiania tego sportu i zabawy. Na przygotowanym placu proponuje się zamontować gotowe moduły skateparku w technologii monolitycznej. Betonowe moduły skateparku wykonuje się na miejscu z z betonu. W ramach projektu należy wykonać również krótkie odcinki ścieżek, które połączą płytę skateparku z sąsiednimi ciągami pieszymi.
Cel realizacji zadania Mimo inwestowania w przestrzeń sportowo-rekreacyjną w Chełmnie, nadal brak tu bazy, umożliwiającej uprawianie przez dzieci i młodzież sportów indywidualnych, na przykład skatingu, który bije wśród młodych ludzi rekordy popularności. Skating to rodzina sportów, polegających na rekreacyjnej lub sportowej jeździe na deskorolce, hulajnodze wyczynowej, rowerze BMX oraz rolkach. Realizacja tego projektu jest pożądana ze względu na brak podobnych, rozwiniętych obiektów w najbliższej okolicy. Jest to też odpowiedź na prośby dzieci i młodzieży dotyczące budowy skateparku. Zagospodarowanie tej przestrzeni pozwoli wpłynąć nie tylko na jej rozwój, ale i na poszerzenie działalności sportowej na terenie miasta Chełmna oraz wyeliminuje problem dzieci jeżdżących na hulajnogach, deskorolkach i rolkach po ulicach, chodnikach i parkingach przy supermarketach. Z powodu braku tego typu obiektu młodzież jeździ w miejscach do tego nieprzystosowanych. Młodzież jeździłaby w jednym, specjalnie do tego przeznaczonym, miejscu i nie niszczyłaby elementów użyteczności publicznej oraz nie przeszkadzałaby przechodniom. Skatepark przyczyni się do aktywizacji mieszkańców, wpłynie na sprawność fizyczną, koncentrację, utrzymywanie równowagi oraz na ogólną motorykę ciała a zaawansowanym odbiorcom pozwoli na doskonalenie swoich umiejętności sportowych. Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z aktualnymi normami i zasadami BHP, tak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkownikom. Skatepark wpłynie pozytywnie na okolicę, spopularyzuje ją oraz świetnie się w nią wkomponuje. Obiekt poprawi też wizerunek kompleksu rekreacyjno -sportowego (boisko, plac zabaw) znajdującego się po drugiej stronie ulicy, a przede wszystkim będzie doskonałym dopełnieniem tego miejsca, umożliwiającym realizację pasji i poprawę sprawności fizycznej. Skatepark będzie idealnym miejscem do nawiązywania nowych znajomości poprzez wspólną zabawę. Doprowadzi do integracji mieszkańców co przyczyni się do lepszego rozwoju miasta Chełmna. Codzienne korzystanie z tego obiektu przez młodzież, pozwoli im rozwijać swoje umiejętności sportowe oraz zaktywizuje część społeczeństwa, które zapewne bardzo chętnie przyjdzie obejrzeć takie widowisko. Na terenie skateparku można by organizować zawody, w których braliby udział znani skaterzy, rolkarze i BMX-owcy, a także nasi młodzi sportowcy. Takie zawody z pewnością pomogłyby promować Chełmno, ściągając kibiców zawodników i sponsorów. Wykorzystując ECWM możliwe byłoby także organizowanie scoot-campów czyli obozów hulajnogowych. Skatepark to sposób na to, aby dzieci z Chełmna spędzały mniej czasu przed telewizorami i komputerami. Czas aby CHEŁMNO, również posiadało własny skatepark.
Autor
Miejsce realizacji zadania (podać miejsce albo obszar, w którym ma być realizowane zadanie)
Miejsce realizacji zadania (podać miejsce albo obszar, w którym ma być realizowane zadanie) Miejscem realizacji projektu powinno być centrum miasta Chełmna. Należy wziąć pod uwagę lokalizację umożliwiającą łatwe przejście pieszo dzieciom i młodzieży z każdego krańca miasta do centrum. Teren musi być dostępny dla dzieci i młodzieży do zmierzchu oraz w miarę oświetlony. Warto rozważyć lokalizację w parku na dz. Nr 261/4 obręb 3 przyu Alei 3 Maja.
Szacunkowy koszt zadania
Kwota 500.000 PLN
Koszt po weryfikacji 500.000 PLN
Status
Status Opinia pozytywna
Data dodania 2020-03-04 14:31
Data weryfikacji formalnej 2020-08-31 12:09
Data weryfikacji merytorycznej 2020-08-31 12:09
Data weryfikacji odwołania
Data akceptacji do głosowania 2020-08-31 12:16